INTERWENCJE 2011

23.10.2011r. Plama oleju po kolizji samochodu osobowego
z motocyklem na DK 81
17.09.2011 – Wypadek drogowy

Dnia 17 września po godz 13.00 zostaliśmy poinformowani o wypadku drogowym w Warszowicach przy ulicy Szybowej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody na palący się samochód marki Fiat 125, który to uderzył w betonowy słup (wysokiego napięcia), oraz udzieleniu pierwszej pomocy dwom osobom, które podróżowały tym samochodem. W działaniach uczestniczyły również zastępy JRG Jastrzębie-Zdrój, JRG Pszczyna, JRG Żory oraz Pogotowie Ratunkowe.

06.09.2011 godz 00.44 – Kolizja drogowa na DK 81
z udzialem samochodu osobowego Opel Corsa oraz
samochodu dostawczego Ford

03.09.2011 – Pożar samochodu osobowego marki Deaewo Tico

Pożarem został objety samochód Deaewo Tico. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu płonącego samochodu.

26.08.2011 – Usunięcie zwisającego konara drzewa znad jezdni

07.08.2011 – Pożar maszyny rolniczej

O godz. 11.30 dnia 7 sierpnia poinformowani zostaliśmy o palącej sie maszynie rolniczej w Warszowicach przy ul. Pszczyńskiej (pola za Kółkiem Rolniczym). Po przybyciu na miejsce strażacy podali jeden prąd wody na paląca się maszynę. W działaniu brał również zastęp JRG Pszczyna

19.07.2011 – Usunięcie z jezdni przewróconego drzewa

Zdarzenia miało miejsce 19 lipca na DK 81 (Szczurowiec). Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i usunęli drzewo zalegające na jezdni. W zdarzeniu brał również zastęp z JRG Żory

20.06.2011 – Wypadek drogowy DK 81

Dnia 20.06 zostaliśmy poinformowani o wypadku drogowym na DK 81. Po przybyciu na miejsce zdarzenia nasi strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz uprzątnęli z drogi części rozbitych samochodów. W zdarzeniu interweniował zastęp OSP Warszowice

17.06.2011 – Wypadek drogowy

W tym dniu o godz 06.14 zostaliśmy poinformowaniu o wypadku drogowym na ulicy Pszczyńskiej (okolice Kółka Rolniczego). Po przybyciu na miejsce okazało się, że w  samochodzie osobowym uwięziona jest jedna osoba. Działania naszych strażaków polegały na   zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, otwarciu drzwi samochodu za pomocą sprzętu hydraulicznego oraz pomoc przy transporcie poszkodowanego do karetki. Osoba poszkodowana została przewieziona na Szpitala w Jastrzębiu- Zdroju.W zdarzeniu interweniowały zastępy JRG Pszczyna, JRG Żory, JRG Jastrzębie-Zdrój oraz OSP Warszowice.

15.06.2011 – Wypadek drogowy

W dniu 15 czerwca miał miejsce wypadek drogowy na ulicy Pszczyńskiej (okolice Kółka Rolniczego). Samochodem podróżowało 5 osób. Przed przybyciem na miejsce zdarzenia wszystkie osoby o własnych silach opuściły pojazd. Działania naszych strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Interweniowały zastępy JRG Pszczyna, JRG Żory oraz OSP Warszowice.

03.06.2011 – Mizerów – Pożar budynku gospodarczego

W dniu 3 czerwca o godz 18.15 zostaliśmy poinformowani o pożarze budynku gospodarczego znajdującym sie z Mizerowie. Działania naszych strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody na palący się budynek, zbudowaniu lini zasilającej oraz dowożeniu wody z pobliskich hydrantów. Prawdopodobną przyczyną pożaru było uderzenie pioruna w dach budynku gospodarczego. Działania trwały 4h 20 min. W zdarzeniu interweniowały zastępy JRG Pszczyna, JRG Żory, OSP Mizerów, OSP Studzionka, OSP Kryry, OSP Suszec oraz OSP Warszowice.

08.05.2011 – Pożar kontenera na śmieci

Dnia 8 maja zostaliśmy poinformowani o palącym się kontenerze na śmieci znajdującym się na cmentarzu. Działania naszej jednostki polegały na podaniu jednego prądu wody na palący się kontener.

06.05.2011 – Wypadek drogowy DK 81

Dnia 6 maja o godz. 9.00 w wypadku drogowym na skrzyżowaniu DK 81 (Szczurowiec) podczas nie zachowania ostrożności ranna została 1 osoba kierująca samochodem osobowym marki Daewoo Lanos. W wypadku uczestniczył także samochód ciężarowy marki Scania.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej oraz gazowej w samochodzie osobowym. Zneutralizowano oraz uprzątnięto z drogi rozlane płyny eksploatacyjne.

W działaniach uczestniczyły zastępy z JRG Żory, JRG Pszczyna oraz z OSP Warszowice

Aktualizacja 15.01.2017r.

OSP WARSZOWICE