Podpisanie umowy na nowy samochód ratowniczo – gaśniczy

Dnia 3 sierpnia 2023r. w Urzędzie Gminy Pawłowice Prezes Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Warszowicach Michał Wowra oraz Skarbik OSP Roman Jarzombski podpisali umowę z firmą Wawrzaszek ISS z Bielska – Białej na dostawę ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego Scania P360, który zastąpi w podziale bojowym używany do tej pory ciężki samochód gaśniczy Jelcz wyprodukowany w 1979 r. Pojazd znacząco wzmocni służby ratownicze i przyspieszy niesienie pomocy poszkodowanym. Specjalny samochód pożarniczy będzie spełniał najwyższe standardy techniczne i stanie się najnowocześniejszym pojazdem tego typu w powiecie. Wyposażony będzie w silnik o mocy 360 KM, zautomatyzowaną skrzynię biegów, napęd 4×2 i pneumatyczne zawieszenie, które ułatwi i przyspieszy dotarcie do terenów trudno dostępnych. Zostanie wyposażony m.in w zbiornik wody o pojemności 5000 litrów, zbiornik na środek pianotwórczy 500 litrów, autopompę o wydajności 3200 litrów/minutę, maszt oświetleniowy i wciągarkę zamontowaną z przodu pojazdu. Całkowity koszt pojazdu to 1 470 465,00 zł