Przywitanie nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego !

Dzień 9 Kwietnia 2024 roku długo zapiszę się w historie Ochotniczej Straży Pożarnej w Warszowicach.

W tym dniu odebraliśmy nowy ciężki samochód ratowniczo gaśniczy SCANIA P 360 wykonany przez firmę Wawrzaszek ISS z Bielska – Białej.

W uroczystości powitania nowego samochodu wzięły udział strażacy z Jednostek OSP z Gminy Pawłowice, emerytowani strażacy, członkowie młodzieżowej drużyny pożarniczej i licznie zgromadzeni mieszkańcy. Wśród gości znaleźli się również wójt Gminy Pawłowice Franciszek Dziendziel, radni Gminy oraz Sołtys Warszowic.

Scania P360 jest najnowocześniejszym pojazdem tego typu w powiecie. Wyposażona w silnik o mocy 360 KM, zautomatyzowaną skrzynię biegów, napęd miejski 4×2 i pneumatyczne zawieszenie. Posiada zbiornik wody o pojemności 5000 litrów, zbiornik na środek pianotwórczy 500 litrów, autopompę o wydajności 3200 litrów na minutę, działko wodno-pianowe, linię szybkiego natarcia, maszt oświetleniowy i wciągarkę zamontowaną z przodu pojazdu. 

Na wyposażeniu samochodu znajduję się m.in niezbędny sprzęt i armatura wodno- pianowa, średni zestaw ratownictwa technicznego, zestaw do stabilizacji pojazdów, zestaw ratownictwa medycznego R-1 wraz z defibrylatorem, sprzęt ODO, sprzęt pomiarowy, piły i pilarki STIHL, agregat prądotwórczy, wentylator oddymiający, pompy szlamowe i zanurzeniowe.

 Całkowity koszt pojazdu wyniósł 1 470 465,00 zł. Dofinansowanie z UG Pawłowice 700 tys zł, KSRG 550 tys zł, NFOŚiGW/WFOŚiGW 220 tys oraz środki własne.