Turniej Wiedzy Pożarniczej – Eliminacje Wojewódzkie

22 kwietnia br. w Ślemieniu dobyły się eliminacje wojewódzkie do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Głównym organizatorem Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej jest Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Organizatorem eliminacji wojewódzkich był Odział Powiatowy ZOSP RP w Żywcu, Starostwo Powiatowe w Żywcu, Gmina Ślemień oraz Komenda Powiatowa PSP w Żywcu.

Celem organizowanego turnieju jest między innymi  popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Konkurs odbywał się w trzech grupach wiekowych, a do eliminacji wojewódzkich zostali zakwalifikowani laureaci pierwszych miejsc – zwycięzcy eliminacji powiatowych. Komisja, po sprawdzeniu testów pisemnych zawierających 40 zamkniętych pytań, w finale ustnym wyłoniła zwycięzców eliminacji wojewódzkich.

W eliminacjach wojewódzkich udział wziął reprezentant OSP Warszowice – Paweł Herman. Wynik naszego reprezentanta można uznać za bardzo dobry. W swojej kategorii wiekowej zajął wysokie 6 miejsce na 26 osób startujących.

Gratulujemy bardzo !

materiał pobrany z strony: zywiec.powiat.pl