Wypadek z udziałem cysterny przewożącej materiały niebezpieczne !

Dnia 25 kwietnia po godz 14.40 zostaliśmy zadysponowani do wypadku z udziałem cysterny przewożącej materiał niebezpieczny z dwoma samochodami osobowymi na DK – 81 w Warszowicach.

W zdarzeniu na szczęście nie ucierpiała żadna osoba, natomiast działania zabezpieczające przed przedostaniem się substancji niebezpiecznej (pianka poliuretanowa) do gleby oraz ciągów wodnych trwały kilka godzin. Ponadto strażacy musieli wyznaczyć strefę zagrożenia i zabezpieczyć ją, przepompować niebezpieczną substancje do podstawionych zbiorników oraz zebrać i zneutralizować substancje z jezdni, który wydostała się z cysterny.

Działania na miejscu zdarzenia trwały ponad 12h a uczestniczyły w nich zastępy: OSP w Warszowicach, OSP w Pawłowicach, JRG w Żorach, JRG w Pszczynie, Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego Katowice – Piotrowice,  Grupa Operacyjna KW PSP w Katowicach.